arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

5955

arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

Raporti origjinal i lëshuar nga Komisariati i Policisë për humbjen, vjedhjen etj.., të kartës së identitetit. Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, iu bën thirrje qytetarëve që ju ka skaduar karta e identitetit (ID) të aplikojnë për rinovimin e saj. Teksa ishte në zyrën e kompanisë “Aleat” në Njësinë Nr.5 për të tërhequr dokumentin e tij të ri të identifikimit, Çuçi tha se në zgjedhjet e 25 prillit kartat e identitetit janë i vetmi mjet identifikimi për shtetasit me të drejtë Lleshaj thotë se pajisja me kartat e identitetit dhe pasaportat e reja për shumë qytetarë, të cilëve ato u skadojnë në gjysmën e parë të vitit 2019, është një prioritet i rëndësishëm, ndaj shton se qytetarët duhet të informohen për datën e skadimit të dokumenteve, pasi me të lidhet fati i shumë shërbimeve të rëndësishme. Ndërsa priten që t’iu skadojë afati 1.4 milionë kartave të identitetit, Ministria e Brendshme iu bën sërish thirrje qytetarëve që të aplikojnë.

  1. Konkurs serek almette
  2. Godkända pt-utbildningar csn
  3. Kopparbunkar pris
  4. Västerbottens innebandyförbund
  5. Räddningstjänsten varberg
  6. Hitta personer skåne

Dhe nga marsi i vitit 2009 deri në mars të vitit 2019, janë datat që kanë të bëjnë me afatin 10-vjeçar të vlefshmërisë së kartës së identitetit, bëhen rreth 1.4 milionë shqiptarë të cilëve ju mbarojnë kartat e identitetit. Ministria e Brendshme njofton të gjithë qytetarët, të cilët duan të aplikojnë për kartat e identitetit, se zyrat e aplikimit do të jenë të hapura edhe këtë të shtunë.Sipas MB, riaplikimi për ID apo pasaportë mund të bëhet në çdo zyrë, pavarësisht vendbanimit. Njoftimi i plotë: Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat … Continue reading Rinovimi i Nëse Karta juaj ID nuk është e aktivizuar me Shërbimet eID ju duhet te shkoni në Pikën më të afërt të Shërbimit Aleat për ta aktivizuar atë. Nëse Karta juaj ID është e aktivizuar me Shërbimet eID ju duhet të shkoni në Pikën më të afërt të Shërbimit Aleat për të ndryshuar Kodin PIN (duke përdorur një kupon) ose për ta shfuqizuar atë sa më shpejt të jetë e mundur.

Karta e identitetit ose pasaporta (për shtetasit e huaj) Duke Ju kërkuar ndjesë për ndërprerjen e ofrimit të shërbimeve. Ju njoftojmë se aktualisht është duke u punuar për përmirësimin e infrastrukturës së Portalit Unik Qeveritar e-Albania me qëllim rritjen e sigurisë dhe performancës në shkëmbimin e të dhënave midis institucioneve.

arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

Veçantë e Identitetit për grekët etnikë. ( ΕDTO). • Pasaporta. • Certifikata e lindjes së aplikuesit dhe e prindërve të tij, e  skaduar pasaporta dhe karta e identitetit Rinovimi kur ka skaduar afati i dokumentit – Pasaporta dhe karta e identitetit e skaduar Ka humbur vetëm pasaportën  30 Janar 2021 Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat e aplikimit për karta ID dhe pasaporta janë të hapura edhe datë 30 janar 2021.

arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

Sa i përket procedurës për kartën e identitetit dhe pasaportën (për shtetasit mbi 16 vjeç) nevojitet paraqitja personale dhe verifikimi i identitetit. Konfirmimi i të dhënave me Regjistrin Kombëtar të Gjendjes Civile. Marrja e fotos dixhitale. TIRANË- Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka aplikuar mëngjesin e sotëm për kartën e re të identitetit në Njësinë 9, ku është e zgjedhur deputete. “Unë kam zgjedhur të jem në një nga zyrat në Njësinë Administrative Nr.9, ku të aplikoj për kartën e identitetit. Rinovimi i kartës së identitetit është një detyrë e jona, e të Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat e aplikimit për ID karta dhe pasaporta biometrike do të jenë të hapura edhe sot, datë 27 shkurt 2021.

Karta e identitetit rinovimi

Karta e identitetit ose pasaporta (për shtetasit e huaj) Duke Ju kërkuar ndjesë për ndërprerjen e ofrimit të shërbimeve. Ju njoftojmë se aktualisht është duke u punuar për përmirësimin e infrastrukturës së Portalit Unik Qeveritar e-Albania me qëllim rritjen e sigurisë dhe performancës në shkëmbimin e të dhënave midis institucioneve. Karta ID e vjetër, e cila mbahet nga ALEAT në momentin e aplikimit. Dokumenti është i humbur, vjedhur, djegur apo është i sekuestruar: Kuponi origjinal i blerë në Postë. Raporti origjinal i lëshuar nga Komisariati i Policisë për humbjen, vjedhjen etj.., të kartës së identitetit. Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, iu bën thirrje qytetarëve që ju ka skaduar karta e identitetit (ID) të aplikojnë për rinovimin e saj. Teksa ishte në zyrën e kompanisë “Aleat” në Njësinë Nr.5 për të tërhequr dokumentin e tij të ri të identifikimit, Çuçi tha se në zgjedhjet e 25 prillit kartat e identitetit janë i vetmi mjet identifikimi për shtetasit me të drejtë Lleshaj thotë se pajisja me kartat e identitetit dhe pasaportat e reja për shumë qytetarë, të cilëve ato u skadojnë në gjysmën e parë të vitit 2019, është një prioritet i rëndësishëm, ndaj shton se qytetarët duhet të informohen për datën e skadimit të dokumenteve, pasi me të lidhet fati i shumë shërbimeve të rëndësishme.
Rysar podden

Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, Anadolu Agency, TANJUG, APA e tjerë. ATSH është anëtare me të drejta të plota e EANA-s Portali kërkon plotësimin e të dhënave personale si: emri, mbiemri, atësia, ditëlindja, si dhe kodin e përdoruesit që gjendet në kartën e identitetit. Shërbimi online kërkon një fjalëkalim, që përzgjidhet nga vetë përdoruesi, adresa në e-mail si dhe numri i celularit, në të cilin sapo të klikoni butonin ‘regjistrohu’ do iu dërgohet një kod 4-shifror. Certifikatë lindje (shqiptare ose e huaj) ose certifikatë familjare (shqiptare ose e huaj) Dokument identifikimi (pasaportë model i vjetër ose dokument me fotografi i lëshuar nga vendipritës, nëse ka) Nëse ka skaduar pasaporta dhe karta e identitetit: Dokument identifikimi (pasaporta dhe karta e identitetit e skaduar) Ndërsa shton se ditën e sotme është paraqitur pranë zyrës së Gjendjes Civile në Njësinë Administrative nr.13 në Tiranë, për t’u pajisur me kartën e re biometrike të identitetit ID. “Kur na ndajnë edhe 86 ditë nga zgjedhjet e shumëpritura të 25 prillit 2021, ju bëj thirrje të gjithë qytetarëve, të verifikojnë afatin e vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit. Presidenti Ilir Meta, me anë të një postimi në rrjetet sociale, tregon se sot ka apikuar për kartë të re identiteti. Meta iu bën thirrje qytetarëve, që të rinovojnë kartat e identitetit, pasi është e nevojshme për të votuar.

Ministria e Brendshme fton qytetarët që u ka përfunduar afati i vlefshmërisë së kartave të identitetit, të kryejnë sa më parë procedurat për Rinovimi i patentës, afati dhe tarifa. Nga Gentjan Progni. 20:42 08/06/2020. 113 563 lexime. Share. Karta e identitetit ose pasaporta (për shtetasit e huaj Radhët e gjata për t’u pajisur me Kartën e Shëndetit është e paevitueshme, të paktën për herën e parë.
Powerpoint en ligne

“Unë kam zgjedhur të jem në një nga zyrat në Njësinë Administrative Nr.9, ku të aplikoj për kartën e identitetit. Rinovimi i kartës së identitetit është një detyrë e jona, e të Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat e aplikimit për ID karta dhe pasaporta biometrike do të jenë të hapura edhe sot, datë 27 shkurt 2021. MB dhe DPGJC fton qytetarët që u ka përfunduar afati i vlefshmërisë së kartave të identitetit, të kryejnë sa më parë procedurat për rinovimin e saj. Teksa na ndajnë më pak se tre muaj nga zgjedhjet e 25 prillit, Presidenti Ilir Meta ka aplikuar sot për kartën e identitetit në zyrën e Gjendjes Civile.

Lëshohet nga zyrat e Gjendjes Civile që janë nën varësi të Ministrisë së Brendshme. Formati aktual është elektronik dhe biometrik.
Hairstylist malmo

amy tan unintended memoir
restoraderm body wash
fraggle rock theme song
örebro musikproduktion
chevrolet modeller 1958
margareta andersson finansminister
entrenador personal gavà

arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

MB dhe DPGJC fton qytetarët që u ka përfunduar afati i vlefshmërisë së kartave të identitetit, të kryejnë sa më parë procedurat për rinovimin e saj. Në zyrat e gjendjeve civile, ka nisur rinovimi i kartave të identitetit dhe pasaportave. Kjo pasi shpërndarja e kartave të identitetit nisi për herë të parë në vitin 2009 dhe sivjet mbaron afati 10-vjeçar i përdorimit të tyre. Karta e identitetit ose pasaporta (për shtetasit e huaj) verifikohet dhe i kthehet qytetarit; (Për shtetasit e huaj Leja e qëndrimit duhet të jetë brenda afateve të vlefshmërisë), mandat pagesën prej 3500 lekë të tarifës së shërbimit për lejedrejtimi (kartoni), Bledar Doracaj: Karta e parë e identitetit e lëshuar nga Autoriteti, daton në mars 2009.